BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

E-parduotuvė. Ar pradėti?

Jeigu jau skaitote šį straipsnį, reiškia Jūs galvojate pradėti arba jau užsiimate prekyba internetu. Jeigu dar tik galvojate, tai pabandysime šiuo rašiniu Jums suteikti kuo daugiau informacijos ir padėti suprasti ar verta Jums atsidaryti savo e-parduotuvę, o jeigu jau esate internetinės parduotuvės savininkas/ė, siūlome skaityti kitus mūsų straipsnius :)

Taigi, prieš pradedant prekyba internetu, siūlome atsakyti sau į šiuos klausimus:

1. Prekės.

- tai unikali ar rinkoje plačiai siūloma prekė?

- kas galėtų pirkti mano siūlomą prekė?

Pirmiausia reikia žinoti ką pardavinėsite. Gal kompiuterius, baldus, prekes kudikiams ar bulves? Jeigu Jums pasisekė ir Jūs galite klientams pasiūlyti kažką unikalaus, tai puiku (tik įsitikinkite, kad žmonės to reikia), na, o jei rinkoje tokių prekių pasiūla jau nemaža, ruoškitės kovai, reikės daugiau lėšų reklamai arba unikalių idėjų, kaip išsiskirti iš minios. Bet kaip žinia ir viena ir kitą - nesimėto. Apskritai, internetinei prekybai yra tinkamos prekės, kurios:

nėra lengvai randamos visose parduotuvėse;

galite pasiūlyti labai gerą kainą;

negenda ir nereikalauja specialių gabenimo sąlygų (pvz. mėsa);

siuntimo išlaidos nesudaro didelės prekės kainos (pvz. pardavinėti cukrų, 1 kg siuntimas brangesnis nei pats cukrus) .

2. Sandėliavimas/tiekimas.

-kas bus prekių tiekėjai?

-kur laikysiu prekes?

Jei jau žinote ką norite pardavinėti, susiraskite kas Jums tas prekes tieks. Tai gali būti padaryti ne lengva, juolab, kad pradedantiems prekybininkas nelabai kas galės pasiūlyti gerų kainų. Taip pat žinokite kaip spręsite sandėliavimo klausimą - kur laikysite prekes ir kiek tai Jums kainuos? O gal klientams siūsite užsakymus tiesiai iš tiekėjų sandėlių? Jei taip, tai išsiaiškinkite kurie tiekėjai siūlo tokią paslaugą ir kiek tada užtruks prekės nugabenimas klientui?

3. Pristatymas

-kaip klientui pristatysiu prekes?

-kur pristatysiu?

-per kiek laiko pristatysiu?

Jeigu nuspręsite imtis veiklos tik savo mieste, tai žinoma galite pristatymu rūpinti ir patys, bet jeigu norėsite pasiekti visos Lietuvos (o dar geriau ir užsienio) klientus, tai be siuntų tarnybų neišsiversite. Užklauskite visų siuntų tarnybų kokius pasiūlymus Jums gali pateikti ir išsirinkite geriausią (aišku nepamirškite pasiderėti). Šiuo metu 1 kg siuntos pristatymas kainuos apie 10 Lt, o jeigu norėsite klientams suteikti galimybę atsiskaityti grynais - tai dar Jums kainuos 5-10 Lt.

4. E-parduotuvė.

-nuoma ar pirkimas?

-pats sukursiu, prašysiu draugo ar samdysiu firmą?

Šitas klausimas reikalauja atskiro aptarimo, tą ir padarysime sekančiose temose. Bet trumpai galima taip pasakyti, jeigu į anksčiau pateiktus klausimus turite aiškius atsakymus ir disponuojate didesnėmis lėšomis, tada geriau kreiptis į kompetentingus asmenis, bus brangiau, bet patikimiau ir greičiau, na, o jeigu dar turite abejonių ir labai ribotą biudžetą (savo arba paskolos lėšas), tada rinkitės nuomą arba, jeigu bent kiek labiau draugaujate su programomis ir internetu, bandykite susikurti savo e-parduotuvę patys.

Taigi, turite ką pardavinėti, kur laikyti prekes, kaip pristatyti ir e-parduotuvę per kur pardavinėti, tada pirmyn :)

O kuo toliau, tuo įdomiau, laukia dar daug darbų, sekite mūsų straipsnius, tikimės būsime Jums naudingi ir padėsime lengviau orientuotis internetinės prekybos tinkluose.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (4) | “E-parduotuvė. Ar pradėti?”

 1.   Kogut rašo:

  Šūdas, ne straipsnis. Klaidų milijonas, o patarimai šūdo verti.

 2.   Dalė rašo:

  dėkui, bet patarimai galėtų būti išsamesni ir su daugiau pavyzdžių.

 3.   Kurjeris rašo:

  Mes taip pat galvojame atidaryti savo e- parduotuvę. Geri ir naudingi patarimai!

 4.   biuro baldai rašo:

  Normalus tas straipsnis — pažintinis-informacinis, parašytas paprastiems žmonėms, o ne verslo atstovams. Jei norite savo el. verslą kurti juk informacijos Blog’e neieškai. :)

Rašyk komentarą