BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

E-parduotuvė: kiek parduosiu?

Vienas svarbiausių klausimų prieš pradedant prekybą internetu yra kiek aš turėsių pardavimų? Nes nuo to priklauso ar man naudinga iš vis kažką pradėti, ir ar aš parduosiu? Tai galima apytiksliai paskaičiuoti, tą dabar ir pabandysime padaryti.

Kaip pavyzdį imame e-parduotuvę, kuri prekiauja maistu šunims.

Visų pirma reikia žinoti, kad internetinėse parduotuvėse apsiperka maždaug 1 proc. lankytojų (šis rodiklis dar geras, paprastai Lietuvoje perka 0,2 - 0,5 proc. lankytojų). Mūsų pavyzdyje imkime optimistinį variantą, t.y. kad perka 1 proc. apsilankiusių.

Antra, dauguma lankytojų (80-90 proc.) suras Jus per google paiešką, taigi šiame pavyzdyje neskaitysime kitų reklamos šaltinių, o remsimės tik planuojamu srautu iš šios paieškos sistemos.

Taigi, remdamiesi Google Keywords Tool įrankiu bandome skaičiuoti, kokio lankytojų srauto galime tikėtis pagal tam tikrus raktažodžius.

Randame, kad:

raktažodis “sunu maistas” per mėnesį ieškomas 720 kartų;

“maistas sunims” - 320 kartų;

“sunu edalas” - 170 kartų.

Gauname, kad per populiariausius raktažodžius Jus gali pasiekti 1210 lankytojų per mėn. Tai teorinis skaičius, nes realiai nebūtinai visi ieškantys paspaus ant Jūsų puslapio.  Bet tarkime, kad Jūsų e-parduotuvė rodoma google labai gerose pozicijose (”organic” paieškos arba Google Adwords pagalba) ir ant Jūsų nuorodos paspaudžia 80 proc. ieškančių, taigi, gauname, ka į Jūsų internetinę parduotuvę per google paiešką ateina 968 lankytojai per mėnesį, o iš jų apsiperka vienas procentas - 10 klientų. Dabar galite paskaičiuoti, kokia bus apyvarta ir pelnas (nuostolis).

Tai tokios prognozės būtų Jums, jeigu ruošiatės prekiauti šunų maistu. Kaip matote, jos nėra labai geros, kad būtų galima rimtai užsiimti internetine prekyba, bet čia tik vienas klientų srauto šaltinis, todėl Jums reikės pasukti galvą kaip prisivilioti daugiau lankytojų per kitus kanalus.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (2) | “E-parduotuvė: kiek parduosiu?”

  1.   H rašo:

    ” … per google paiešką ateina 968 lankytojai per mėnesį, o iš jų apsiperka vienas procentas - 10 klientų.”

    kazkas skaiciuot nemoka.

  2.   Arijus rašo:

    Mano manymu, steigiant e - parduotuvę reikia nepamiršti ir kokie tiekėjai, siuntų tarnyba , reklamos agentūra bus pasirinkta. Tai juk svarbūs sprendimai nuo ir priklauso dalis sėkmės..

Rašyk komentarą