BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kad e-parduotuvė būtų matoma

Turite prekes, susikūrėte e-parduotuvę ir jau esate pasiruošę aptarnauti pirmus pirkėjus, bet ne iš karto pavyksta jų sulaukti. Neužtenka vien tik atsidaryti parduotuvę ir tikėtis, kad tuoj pat ims plaukti užsakymai, reikia eiti pas klientus, parodyti jiems, kad Jūs esate.

Google. Bene svarbiausias lankytojų šaltinis internetinėje prekyboje yra Google. Apie 80-90 proc. klientų ieško informaciojos šioje paieškos sistemoje, tad labai svarbu, kad Jūs ten būtumėte. O geriausia, kad būtumėte pirmame puslapyje, nors tai nėra lengva pasiekti. Tam reikia laiko, o labiau šį procesą paskatinti gali SEO (ang. search engine optimization) specialistas. Bet jeigu tam neturite pakankamai lėšų, stenkitės, kad Jūsų internetinė parduotuvė turėtų kuo daugiau uniklaus turinio ir žodžių pagal kuriuos klientai paieškoje ieškotų Jūsų prekių. Tai pat svarbu nuorodos į Jūsų parduotuvę iš kitų puslapių, kuo jų daugiau, tuo geriau. Bet čia tik bendri principai, SEO yra atliekamas pagal tam tikras taisyklės, kurių išmanymui reikia žinių ir patirties.

Google Adwords. Šis Google įrankis leidžia atsidurti pirmame paieškos puslapyje mokant už paspaudimus ant Jūsų reklamos. Šio įrankio pagalba Jūs nusistatote pagal kokius žodžius Google parodytų Jūsų puslapį ir sumokate tik tuo atveju, jeigu klientas nuspaudžia nuorodą. Paspaudimo kaina gali būti įvairi, priklausomai nuo to, kokia yra tam raktažodžiui konkurencija ir gali svyruoti nuo 0,03 ct iki 2 Lt ir daugiau. Šis įrankis labai praverčian kol dar Jūsų parduotuvė nėra randama Goole paieškoje natūraliai.

Banneriai. Visiems žinoma ir daug ką jau erzinanti reklama - reklaminiai skydeliai internetiniuose puslapiuose. Paprasčiausiai mokate pinigus ir kiti puslapiai Jus reklamuoja. Čia svarbu pasirinkti tinkamus internetinius portalus, kuriuose, tikėtina, kad lankosi žmonės besidomintys Jūsų siūlomomis prekėmis. Taip pat svarbu ir pačio bannerio kokybė - jis turi būti profesionalus, patrauklus, atkreipiantis dėmesį, nes kitaip, paprasčiausiai jo niekas nespaus ir Jūs veltui išmesite pinigus.

Socialiniai tinklai. Dar vienas būdas pasiekti savo klientus yra socialiniai tinklia. Lietuvoje šiai dienai populiariausias jų yra Facebook. Jame galite susikurti savo fanų puslapį ir juo stengtis pritraukti potencialių klientų dėmesį. Taip pat Facebook siūlo ir mokamą reklamą (baneriai dešinėje pusėje). Tačiau verta pažymėti, kad dažnai yra abejojame Facebook galia sugebėjimu parduoti, nes lankytojai jame paprastai ieško bendravimo ar pramogų, o  ne kažką nusipirkti. Tačiau būdami išradingi  Jūs puikiai šiame tinkle galite populiarinti savo prekinį ženklą.

Šie būdai būtų pagrindiniai ir efektyviausi siekian didinti internetinės parduotuvės pardavimus. Nekalbėjome apie spaudą, televizija ir radiją, nes šie būdai preinami retai internetiniai pardotuvei, o be to ir labai sunku išmatuoti jų efektyvumą.

Taigi e-marketingo būdų yra nemažai, viskas priklauso nuo Jūsų fantazijos ir išradingumo :)

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (2) | “Kad e-parduotuvė būtų matoma”

  1.   Lukrecija rašo:

    Manau, kad geras SEO specialistas išmanys ir AdWords, mokės tinkamai prižiūrėti banerius ir socialinius tinklus :) Bet visos šitos priemonės tikrai padeda pritraukti lankytojų greičiau :)

  2.   Ryklio balionas rašo:

    Geras elektroninių parduotuvių kūrimas taip pat turėtų prisidėti prie SEO, nes jei sukurta parduotuvė nebus draugiška SEO tai jinai niekada nebus matoma. Taip pat dėl socialinių tinklų, tai manau juos reikėtų kurti tik tokiu atveju, jei bus kam prižiūrėti. Nes labai gailiai atrodo, kai paskutinis postas socialiniame tinkle būna daugiau nei prieš metus \:)

Rašyk komentarą