BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: ‘E-marketingas’ kategorija

Efektyvus Google AdWords naudojimas

2011-11-04

Google AdWords reklama puiki priemonė greitai pritraukti lankytojų srautą į savo svetainę ar elektroninę parduotuvę, tačiau tai taip pat puiki priemonė greitai ir nenaudingai iššvaistyti savo , ypač jeigu nesate susipažinę su AdWords naudojimusi ir nesate kūrę reklamos kompanijų. Pateikiame keletą esminių patarimų, kaip galite su mažesnėm išlaidom pritraukti daugiau klientų:

Teisingas raktažodžių parinkimas. Rinkitės tikslinius, kelių žodžių raktažodžius, o ne “šaudykite” su bendriniais raktažodžiais. Pvz. naudokite ne “baldai”, o “virtuvės baldai”, “mediniai baldai” ir pan. Taip padidinsite tikimybę, kad Jūsų skelbimą paspaudęs žmogus, ras to ko ieškojo.

Kurkite atskirus skelbimus kiekvienam raktažodžiui. Tikimybė, kad lankytojas lankytojas paspaus Jūsų reklama padidėja, jeigu skelbime yra toks pats žodis ar sakinys, kaip klientas tai įrašė google paieškos laukelyje. pvz. raktažodžiams “vaiku zaislai” ir “zaislai vaikams” nekurkite vieno skelbimo, o darykite atskiras Google Adwords reklamas, kurių antraštėje naudokite tiksliai tokį žodžių junginį, koks yra raktažodis.

Eksperimentuokite su skelbimo tekstais. Kiekvienai skelbimų grupei sukurkite po du ar daugiau skirtingų skelbimų ir stebėkite, kurio skelbimo paspaudimų rodiklis yra didžiausias. Nustebsite pamatę, kaip stipriai gali pasikeisti paspaudimų rodiklis skelbime pakeitus kelis žodžius ar juos sukeitus vietomis.

Tokie būtų pagrindiniai dalykai, kuriuos reikia žinoti norint efektyviai naudoti google adwords reklamą, sekančiuose įrašuose bandysime apžvelgti kokie AdWords skelbimai yra efektyvus ir kaip juos rašyti, kad sulaukti interneto naršytojo dėmesio.

Rodyk draugams

SEO

2011-04-11

Kas tas SEO?

SEO (ang. search engine optimization), tai vadinama internetinės sveitainės optimizavimą paieškos sistemoms, kad svetainė būtų joms draugiška ir paieškos rezultatuose užimtų geresniais pozicijas. Paprastai tariant SEO pagalba google paieškos sistema yra įtikinama, kad Jūsų svetainė ar e-parduotuvė yra naudinga vartotojams ir yra verta būti tarp aukštų paieškos rezultatų.

Kuo naudingas SEO mano e-parduotuvei?

Didžioji dalis internetinėse parduotuvėse apsiperkančiųjų informacijos apie prekes ieško per paieškos sistemas, dažniausiai google, todėl būvimas kuo geresnėse pozicijose duoda didesnį lankytojų, o kartu ir pirkėjų srautą. Galima drąsiai teigti, jei Jūsų internetinės parduotuvės nėra tarp pirmo puslapio google paieškos rezultatą, tai Jūsų nėra internete visai.

Kaip daromas SEO?

SEO skirtoma į dvi dalis - vidinė puslapio optimizacija ir išorinė puslapio optimizacija. Darant vidinę puslapio optimizaciją svetainės struktūra, navigacija, tekstas optimizuojamas taip, kad būtų visa aplinka draugiška google paieškos sistemai. Išorinė puslapio optimizacija, tai puslapio žinomumo didinimas internete, kartu gerinant ir pozicijas paiekos sistemose. Taip apima nuorodų talpinimą, socialinių tinklų marketingą, blogų kūrimą ir pan. Plačiau vidinę ir išorinę optimizaciją nagrinėsime atskirame straipsnyje.

Kiek laiko daroma SEO?

Būtina pažymėti, kad SEO yra tęstinis rezultatas ir tokia sąvoka, kaip užbaigtas SEO nėra. Kodėl? Todėl, kad internete pastoviai kas nors vyksta, susikuria naujos internetinės parduotuvės, gerina SEO optimzacija esamos, be to nuolat yra tobulinamas ir keičiamas google paieškos algoritmas, todėl ir Jūsų pozicija paieškos sistemų rezultatuose gali nuolat kisti.

Rodyk draugams

Kad e-parduotuvė būtų matoma

2011-02-15

Turite prekes, susikūrėte e-parduotuvę ir jau esate pasiruošę aptarnauti pirmus pirkėjus, bet ne iš karto pavyksta jų sulaukti. Neužtenka vien tik atsidaryti parduotuvę ir tikėtis, kad tuoj pat ims plaukti užsakymai, reikia eiti pas klientus, parodyti jiems, kad Jūs esate.

Google. Bene svarbiausias lankytojų šaltinis internetinėje prekyboje yra Google. Apie 80-90 proc. klientų ieško informaciojos šioje paieškos sistemoje, tad labai svarbu, kad Jūs ten būtumėte. O geriausia, kad būtumėte pirmame puslapyje, nors tai nėra lengva pasiekti. Tam reikia laiko, o labiau šį procesą paskatinti gali SEO (ang. search engine optimization) specialistas. Bet jeigu tam neturite pakankamai lėšų, stenkitės, kad Jūsų internetinė parduotuvė turėtų kuo daugiau uniklaus turinio ir žodžių pagal kuriuos klientai paieškoje ieškotų Jūsų prekių. Tai pat svarbu nuorodos į Jūsų parduotuvę iš kitų puslapių, kuo jų daugiau, tuo geriau. Bet čia tik bendri principai, SEO yra atliekamas pagal tam tikras taisyklės, kurių išmanymui reikia žinių ir patirties.

Google Adwords. Šis Google įrankis leidžia atsidurti pirmame paieškos puslapyje mokant už paspaudimus ant Jūsų reklamos. Šio įrankio pagalba Jūs nusistatote pagal kokius žodžius Google parodytų Jūsų puslapį ir sumokate tik tuo atveju, jeigu klientas nuspaudžia nuorodą. Paspaudimo kaina gali būti įvairi, priklausomai nuo to, kokia yra tam raktažodžiui konkurencija ir gali svyruoti nuo 0,03 ct iki 2 Lt ir daugiau. Šis įrankis labai praverčian kol dar Jūsų parduotuvė nėra randama Goole paieškoje natūraliai.

Banneriai. Visiems žinoma ir daug ką jau erzinanti reklama - reklaminiai skydeliai internetiniuose puslapiuose. Paprasčiausiai mokate pinigus ir kiti puslapiai Jus reklamuoja. Čia svarbu pasirinkti tinkamus internetinius portalus, kuriuose, tikėtina, kad lankosi žmonės besidomintys Jūsų siūlomomis prekėmis. Taip pat svarbu ir pačio bannerio kokybė - jis turi būti profesionalus, patrauklus, atkreipiantis dėmesį, nes kitaip, paprasčiausiai jo niekas nespaus ir Jūs veltui išmesite pinigus.

Socialiniai tinklai. Dar vienas būdas pasiekti savo klientus yra socialiniai tinklia. Lietuvoje šiai dienai populiariausias jų yra Facebook. Jame galite susikurti savo fanų puslapį ir juo stengtis pritraukti potencialių klientų dėmesį. Taip pat Facebook siūlo ir mokamą reklamą (baneriai dešinėje pusėje). Tačiau verta pažymėti, kad dažnai yra abejojame Facebook galia sugebėjimu parduoti, nes lankytojai jame paprastai ieško bendravimo ar pramogų, o  ne kažką nusipirkti. Tačiau būdami išradingi  Jūs puikiai šiame tinkle galite populiarinti savo prekinį ženklą.

Šie būdai būtų pagrindiniai ir efektyviausi siekian didinti internetinės parduotuvės pardavimus. Nekalbėjome apie spaudą, televizija ir radiją, nes šie būdai preinami retai internetiniai pardotuvei, o be to ir labai sunku išmatuoti jų efektyvumą.

Taigi e-marketingo būdų yra nemažai, viskas priklauso nuo Jūsų fantazijos ir išradingumo :)

Rodyk draugams